przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
Oddajmy cześć bohaterom

Wielkimi krokami zbliżają się obchody 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, Bitwy nad Bzurą i wkroczenia Armii Czerwonej na terytorium krwawiącej, walczącej od siedemnastu dni z niemieckim okupantem, Polski. W sobotę 7 września zachęcamy do udziału w dwóch wydarzeniach.

O 19.00 odbędzie się poświęcenie pomnika upamiętniającego ofiary II wojny światowej. Gruntownie odnowiony monument został przeniesiony z ul. Traugutta na koniec ulicy Podzamcze (bulwary). Pomnik trafił w miejsce przeprawy przez Bzurę żołnierzy wojska polskiego, którzy w 1939 roku, pod dowództwem majora Feliksa Kozubowskiego, bronili Sochaczewa.

Godzinę później odbędzie się Inauguracja Sezonu Artystycznego w SCK - wieczorny koncert Mundurowego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego „Patria”, który wykona dziesięć doskonale znanych wszystkim pieśni wojennych i patriotycznych. Zachęcamy, by zabrać ze sobą ten śpiewnik i razem z „Patrią” uczcić pamięć poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej. Spotykamy się 7 września o 20.00 w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ulicy 15 Sierpnia 83.

A A A
23.08.2019
godz.10:30
 
kontakt