przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
Szlakiem walk w 80. rocznicę

160 zawodników wystartowało w 36. Półmaratonie Szlakiem Walk nad Bzurą. Najstarsza impreza biegowa w Sochaczewie odbyła się w niedzielę 15 września. Zwycięzcą półmaratonu został Krzysztof Wasiewicz z Piaseczna. Wbiegł na metę z czasem 1:11.07 z dużą przewagą nad rywalami. Wśród kobiet najszybciej z Kamiona na stadion przy ul. Warszawskiej przybiegła Svietlana Sanko.

Sochaczewski półmaraton był jednym z elementów miejskich obchodów przypadającej w tym roku 80. rocznicy Bitwy nad Bzurą. Otwarcie imprezy miało szczególny charakter. Przybyli goście przypominali o tragicznych losach polskich żołnierzy, którzy bronili Sochaczewa we wrześniu 1939 roku. W uroczystości udział wzięli m.in.: poseł Maciej Małecki, zastępca burmistrza Marek Fergiński, wiceprzewodniczący rady miejskiej Arkadiusz Karaś, naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych UM – Agata Kalińska, oraz dyrektor sochaczewskiego MOSiR, Mieczysław Głuchowski.

Na bocznym boisku przy ul. Warszawskiej zawodnicy przebiegli rundę honorową (sygnał do startu już tradycyjnie dał poseł Maciej Małecki), po czym wsiedli do autokaru i udali się pod szkołę w Kamionie, gdzie o godz. 11.00 odbył się start ostry.

W oczekiwaniu na pierwszych zawodników na mecie, na stadionie zorganizowano piknik rodzinny. Gry, zabawy i inne atrakcje dla dzieci przygotowała Reneta Kubik z MOSiR, wiele jej pomogli przy tym wolontariusze z sochaczewskiego MOPS. Swoje stoiska na pikniku mieli też m.in. ratownicy z sochaczewskiego WOPR i Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza.

O godzinie 11.30 przeprowadzono mini bieg dla dzieci do 7 lat, na dystansie ok 200 metrów. Wzięło w nim udział 54 młodych lekkoatletów. W biegu zwyciężyła Hania Bolczak, drugi był Jaś Bolczak, na trzecim miejscu do mety dotarł Dawid Nowak. Wszystkie dzieci otrzymały medale, dyplomy oraz upominki od organizatorów i sponsorów imprezy.

Jednym ze sponsorów półmaratonu była spółka Polskie Młyny, na mecie biegu pojawił się przedstawiciel firmy – były premier Waldemar Pawlak, który podczas zakończenia imprezy wręczał puchary najlepszym zawodniczkom i zawodnikom.

Pierwszy linię mety przekroczył, ubiegłoroczny zwycięzca sochaczewskiego półmaratonu, Krzysztof Wasiewicz z Piaseczna. Wbiegł na metę z czasem 1:11:07, mając ponad pięć minut przewagi nad rywalami. Pierwszą kobietą była Svietlana Sanko, która ukończyła 21-kilometrowy dystans z czasem 1:29:34. Nagrody finansowe odebrało sześć najszybszych zawodniczek i zawodników w kategorii open. Najlepsi w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali także puchary.

Przyznano też kilka nagród specjalnych. Statuetki dla najlepszych zawodników powiatu sochaczewskiego otrzymali: Olka Kunikowska z Sochaczewa i Dawid Bartołowicz z Brochowa. Najmłodszymi zawodnikami uczestniczącymi w imprezie byli sochaczewianie: Olka Kunikowska (1997) i Bartłomiej Tomaszewski (2001). Najstarszymi z kolei - Dorota Zając (1967) z Piaseczna i Jacek Rembowski (1946) z Łowicza. Tradycyjnie przyznano też nagrodę za zajęcie 72. miejsca, upamiętniającą wiek pomysłodawcy półmaratonu – śp. Jana Cebrzyńskiego. Otrzymał ją Tomasz Lis z Tarnowa.


Klasyfikacja 36. Półmaratonu Szlakiem Walk nad Bzurą
Open mężczyźni: 1. Krzysztof Wasiewicz, 2. Alex Sanko, 3. Piotr Magiera, 4. Daniel Michałowski, 5. Dawid Bartołowicz, 6. Andrzej Radzikowski
M29: 1. Daniel Michałowski, 2. Dawid Bartołowicz, 3. Kamil Skorupa
M39: 1. Andrzej Radzikowski, 2. Łukasz Sagan, 3. Adam Stangreciak
M49: 1. Paweł Gozdowski, 2. Jacek Stan, 3. Mariusz Michalak
M59: 1. Jacek Kulik, 2. Robert Szymański, 3. Marek Pociech
M69: 1. Mirosław Suk, 2. Jan Opałka, 3. Tadeusz Kotowicz
M70+: 1. Jan Kocimski, 2. Józef Zalewski, 3. Jacek Rembowski

Open kobiety: 1. Svietlana Sanko, 2. Agnieszka Kowalczyk, 3. Maja Kowalczyk, 4. Agata Pietraś, 5. Emilia Melon, 6. Marta Hagen
K29: 1. Emilia Melon, 2. Olka Kunikowska, 3. Katarzyna Zakrzewska
K39: 1. Agata Pietraś, 2. Marta Hagen, 3. Agnieszka Fabisiak
K40+: 1. Sylwia Sowa-Okrasa, 2. Jolanta Żebrowska, 3. Paulina Grumbianin

A A A
16.09.2019
godz.10:44
 
kontakt